Kılıçdaroğlu’ndan Başkan Arslan’a talimat

Kılıçdaroğlu'ndan Başkan Arslan'a talimat

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki hafta serviste unutularak yaşamını yitiren Alperen Sakin’in ailesini arayıp başsağlığı diledi. Ardından Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı arayan Kılıçdaroğlu’nun Başkan Arslan’a “Aileye destek olun. Psikolojik olarak desteğe ihtiyacı var ilgilenin” dediği, Başkan Arslan’ın da hemen harekete geçtiği öğrenildi.

23 Ağustos 2017 - 12:31

Çiğli’de önceki hafta serviste unutulunca havasızlıktan yaşamını yitiren anaokulu öğrencisi 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ailesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arayarak başsağlığı dilediği ve her türlü desteğe hazır olduklarını söylediği öğrenildi. Konuyla ilgili Çiğli Belediye Başkanı Arslan’ı arayarak talimat veren Kılıçdaroğlu’nun “Ailenin yanında olun” dediği ifade edildi.

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada 2 gün önce Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır ile birlikte aileyi ziyaret ettiklerini söyledi. Arslan “Genel Başkan aramadan daha önce biz aileyi ziyaret etmiştik. Daha sonra da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aileye başsağlığı diledi. Acılarını paylaştı” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kendisine talimat verdiğini ifade eden Başkan Arslan, “Ailenin durumundan bahsederek psikolojik destek konusunda destek olun dedi. Biz de bir özel klinikle görüştük ve destekte bulunacağız. Genel Başkanımızın talimatlarını yerine getirdik. Özel klinik yardımcı olacaklarını bildirdi. Destek verilmeye başlandı” diye konuştu.

“PENCEREDEN GÖREBİLECEKLER”

Ayrıca acılı ailenin talebi üzerine evlerinin bulunduğu Çağdaş mahallesinde bir oyun grubu bulunan çocuk parkına Alperen Sakin isminin verileceğini belirten Başkan Arslan “Cumhuriyet Sitesi’nde çocuğumuzun adını, ailesinin pencereden görebileceği kadar uzaklıktaki bir parka vereceğiz. Biz de belediye olarak her zaman çocuğumuzun ailesinin yanındayız çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.

OKULLARI ZİYARET EDECEĞİZ

Çocukların okul öncesi eğitimde emanet edildikleri bu okulların denetiminin önemli olduğunu belirten Başkan Arslan bundan sonra okulları yetkileri dışında kalmasına rağmen ara sıra ziyaret edeceklerini söyledi. Başkan Arslan, “Devletin ciddi önlemler alması gerekiyor. Çocuklar bu tür kurumlara emanet ediliyor. Bunları denetleyen organların çok iyi çalışması gerekiyor. Bu tür olayların bundan sonra olmamasını diliyorum. Bizim yetkimiz yok ama bundan sonraki süreçte biz de bu tür kurumları okul öncesi çocuk eğitim kurumlarını sık sık ziyaret edip yerlerinde göreceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZBAN'da dehşet anları
İZBAN'da dehşet anları
Buca’da bayram temizliği
Buca’da bayram temizliği