Gökçek CHP’li belediyeleri hedef aldı, Çalkaya’dan sert...

Gökçek CHP'li belediyeleri hedef aldı, Çalkaya'dan sert yanıt!

CHP' Lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet yürüyüşü'ne destek veren CHP'li belediyeleri hedef alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Gökçek'in hedefinde İzmir'den Konak ve Balçova Belediyesi'de yer aldı. Balçova Belediye Başkanı CHP'li Çalkaya, Gökçek'e sert yanıt verdi.

07 Temmuz 2017 - 12:53

Sosyal medya ve TV üzerinden paylaşımları ve yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında CHP'li belediyeleri topa tuttu. Çok konuşulacak sözlerin altına imza atan ve adalet yürüyüşünü "Ateş paçayı sardı yürüyüşü" olarak niteleyen Gökçek, yürüyüşe destek veren CHP'li belediyeleri eleştirirken, Gökçek'in eleştirilerinden İzmir'den Konak ve Balçova belediyeleri de nasibini aldı.  

İzmir'den Balçova ve Konak Belediyesi'nin de aralarında yer aldığı CHP'li ilçe belediyelerini hedef gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, belediyelerinin kanunen suç işlediğini açıkladı. Adalet yürüyüşüne destek veren belediyelerin gönderdikleri kamuya ait araçları ve ikram arabalarını sorgulayan Gökçek ayrıca, CHP'li başkanların yasal suç işlediklerini dile getirdi. Gökçek, savcıları göreve çağırdı. Gökçek'in gösterdiği, görüntülerde İzmir'den Konak ve Balçova belediyeleri yer aldı.

Gökçek, belediyelerin yürüyüşe araç göndermesinin yasal olmadığını da belirterek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin araç gereçleri ancak para karşılığı ve kiralama usulü ile temin edebileceğinin de altını çizdi.

ÇALKAYA: ÇAMUR CHP'Lİ BELEDİYELERE BULAŞMAZ

Balçova Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Ali Çalkaya, Gökçek'in eleştirilerine sert yanıt verdi.

Çalkaya şunları söyledi;

"Haberde geçen yardımlar CHP Balçova İlçe Örgütü'nün kendi bütçesi ve gönüllülerinin yaptığı yardımlardır. Balçova Belediyesi'nden bir tek gölgelik ve çadır istediler. Biz bu çadır ve gölgelik hizmetini ilçedeki herkese sağlıyoruz zaten...Ben 5-6 sefer yürüyüşlere katıldım. Tüm masrafları kendi cebimden karşıladım.  Biz kamunun parasını halk için kullanırız. Melih Bey zamanında FETÖ'nün organizasyonu olan Türkçe Olimpiyatları gibi organizasyonları finanse ettiği ve buralarda nutuk attığı için bu işleri çok iyi bilir. Kendisinin attığı çamur hiçbir CHP'li belediyeye bulaşmaz." 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZBAN'da dehşet anları
İZBAN'da dehşet anları
Buca’da bayram temizliği
Buca’da bayram temizliği